19/05/2022
Miért fogyasszunk útifű maghéjat?
Egyelőre még nagyon kevesen ismerik, pedig remek méregtelenítő és kiválóan tisztítja és méregteleníti az emésztőrendszert. Emellett csillapítja az éhséget is, ami nem utolsó szempont azoknak, akik fogyni szeretnének!
Elsősorban a kevés rost és víz bevitel miatt székrekedés, puffadás, léphet fel rövid távon. A rosthiányos táplálkozás hosszútávon pedig elhízást, cukorbetegséget vagy akár vastagbélrákot is okozhat.
A folyadékkal a gyomorba jutva egyfajta zselés anyag képződik, ez nyugtatja a nyálkahártyát és nem szívódik fel, hanem az egész bélrendszeren végig vándorol.
Hatása egy üvegmosó keféhez hasonlít, hiszen minden lerakódott salakanyagot kipucol a bélredőkből, úgy, hogy kíméli a bélbolyhokat!
TEHÁT: nem okoz hasmenést, székrekedést, hanem segítséget nyújt az optimális állapot eléréséhez, megtartásához! Segítségre lehet még a koleszterin szint csökkentésében is!