REMA 1000 Maribo

REMA 1000 Maribo Østre Landevej 38-40
4930 Maribo

Hey 👋 Kan du mærke weekenden nærmer sig? 😃Det kan vi! Og det fejrer vi med nye tilbud som gælder fra i morgen til og med...
18/03/2026

Hey 👋 Kan du mærke weekenden nærmer sig? 😃

Det kan vi! Og det fejrer vi med nye tilbud som gælder fra i morgen til og med på lørdag 21. marts 🤗 🪴🌱

Er der et tilbud, du skal have fat i? 🤩

Danmarks hyggeligste kvindeløb – skal du med? 👭✨Hos REMA 1000 betyder motion og fællesskab noget helt særligt og derfor ...
18/03/2026

Danmarks hyggeligste kvindeløb – skal du med? 👭✨

Hos REMA 1000 betyder motion og fællesskab noget helt særligt og derfor er vi stolte af at støtte ALT for Damernes Kvindeløb! 💪💗

Løbet afholdes i 5 byer 📍
💗 København den 7. & 8. juni
💗 Odense den 16. juni
💗 Fredericia den 17. juni
💗 Aarhus den 21. juni
💗 Aalborg den 22. juni

Tag en veninde, din mor eller en kollega under armen, snør løbeskoene, og vær med til en dag fyldt med energi, smil og masser af god stemning! ✨

Hvis du endnu ikke har fået købt din billet, så gør det her:
🎫 https://kvindeloeb.alt.dk/tilmelding/

Vi glæder os til at heppe på dig – ses vi derude? 😊🏃‍♀️💨

Godmorgen Maribo 🍞🍞🍞Så har købmanden og souschefen været tidligt oppe og finde de 3 skarpe tilbud frem som kun gælder i ...
18/03/2026

Godmorgen Maribo 🍞🍞🍞
Så har købmanden og souschefen været tidligt oppe og finde de 3 skarpe tilbud frem som kun gælder i dag og kun i REMA 1000 Maribo💙💙
Mørkt rugbrød til kun 2.5 kr det under halv pris der maks 6 stk pr kunde
Og hvad høre til rugbrød det gør pålæg så REMA 1000 hamburgerryg og rullepølse til kun 7 kr pr pakke det også under halv pris. Maks 6 stk pr kunde af hver variant🔥🔥🪙🪙
Så kom ned og køb lidt til madpakkerne
Husk tilbuddene gælder kun REMA 1000 Maribo
Ses vi i din REMA 1000 Maribo
Mvh
Os i REMA 1000 Maribo

MEDARBEJDER SØGES! 😀Bliv en del af holdet hos REMA 1000 Maribo og få et fritidsjob, hvor stemningen er i top!💪 Hvad får ...
17/03/2026

MEDARBEJDER SØGES! 😀

Bliv en del af holdet hos REMA 1000 Maribo og få et fritidsjob, hvor stemningen er i top!
💪 Hvad får du?
✔️ Et job med tempo, teamwork og god stemning
✔️ Fleksible arbejdstider
✔️ Erfaring, der giver point på både skills og pengepungen

🛒 Hvad skal du lave?
➡️ Fylde varer op og holde butikken skarp
➡️ Hjælpe kunderne med et smil – både ved kassen og på gulvet
➡️ Bidrage til det gode team

Du skal for nyligt have afsluttet folkeskolens 8. klasse. Eller være blevet 15 år

Lyder det som noget for dig? Så send din ansøgning i dag til [email protected] – vi glæder os til at høre fra dig! 📩

Ps har du søgt for så fortvivl ikke med at søge igen da alle gamle ansøgninger er kasseret pga GDPR regler.

Mvh
REMA 1000 Maribo

17/03/2026

Vi håber I er ligeså vilde med vores Nemt & Grønt opskrifter, som vi er 😉🥦

Nemt & Grønt gør det nemmere at spise meget mere grønt. Opskrifterne tager udgangspunkt i friske grøntsager og vores lækre smagsgivere, så du helt enkelt kan lave retter med flere grøntsager.

Se alle vores Nemt & Grønt opskrifter her 👇
https://madogdrikke.rema1000.dk/nemt-gront

🍎🍐🫐Godmorgen Maribo🍎🍐🍎🫐Så blev det Tirsdag, og vi har fundet lidt lækkert frugt frem🍎🍐🍎🍐 til jer som vi har valgt at kør...
17/03/2026

🍎🍐🫐Godmorgen Maribo🍎🍐🍎🫐

Så blev det Tirsdag, og vi har fundet lidt lækkert frugt frem🍎🍐🍎🍐 til jer som vi har valgt at køre kun i dag til 1 kr pr stk. Vælg mellem æbler-blommer eller pærer. så kom ned til din lokale REMA 1000 Maribo hvor det kun er her tilbudet gælder og KUN I dag. MEN i morgen bliver det vildt, der kommer hele 3 dags tilbud, så hold øje med siden🥪🥪
Ps vi er så småt gået i gang med ud plantning af blomsterløg og påskeliljer og stedmoder, så kom ned og kigge.

Ses vi i din REMA 1000 Maribo💙💙💙

5, 10, 15 og 20 kroner! 🛒💨Hey Maribo i denne uge har vi ekstra mange gode tilbud samlet i avisen og til priser der er ti...
12/03/2026

5, 10, 15 og 20 kroner! 🛒💨

Hey Maribo i denne uge har vi ekstra mange gode tilbud samlet i avisen og til priser der er til at huske 🙌
Perfekt til både hverdagsindkøb og weekendhygge!

Tilbuddene gælder til og med lørdag.

Kig forbi, vi står klar i butikken 😉

GÆLDER FRA I MORGEN ✨… og til og med lørdag 👀😍Har du ikke set ugens avis endnu? Se den her 👇🏼🔗 https://rema1000.dk/avis
11/03/2026

GÆLDER FRA I MORGEN ✨
… og til og med lørdag 👀😍

Har du ikke set ugens avis endnu? Se den her 👇🏼
🔗 https://rema1000.dk/avis

Ugens Nemt & Grønt i REMA 1000 Maribo 🥭Skal du prøve noget nyt i denne uge? Mango & panch phoron er en frisk kombination...
10/03/2026

Ugens Nemt & Grønt i REMA 1000 Maribo 🥭

Skal du prøve noget nyt i denne uge? Mango & panch phoron er en frisk kombination af sødt, salt og krydret, som er klar på få minutter ⏱️
Vi har samlet ingredienserne, så det er lige til at gå til 😉

🛒 Du skal bare bruge:
• 1 spisemoden mango
• Panch phoron
• Lidt flagesalt

🍽 Sådan gør du:
1. Skræl mangoen og skær den i tynde skiver.
2. Drys med lidt flagesalt og top med panch phoron.

Perfekt som en lille snack eller som frisk tilbehør til aftensmaden.

God fornøjelse!

I denne uge er det ekstra nemt at prøve noget nyt 😉👩‍🍳Vi har fundet to lækre opskrifter frem til dig:🍚 Koreansk inspirer...
10/03/2026

I denne uge er det ekstra nemt at prøve noget nyt 😉👩‍🍳

Vi har fundet to lækre opskrifter frem til dig:
🍚 Koreansk inspirerede marinerede æg med ris og sesam
🥦 Spicy kyllingedeller med grønt

Find endnu flere lækre opskrifter med dine favorit REMA 1000-varer lige her 👉
https://madogdrikke.rema1000.dk/opskrifter

Har du husket det hele? 🤔🗒️I denne uge har vi prisen helt i bund på nogle af de hverdagshelte, der får hverdagen til at ...
09/03/2026

Har du husket det hele? 🤔🗒️

I denne uge har vi prisen helt i bund på nogle af de hverdagshelte, der får hverdagen til at glide lidt nemmere - lige fra hudpleje og håndsæbe til rengøringsmidler og ladekabler 😉

Ses vi? 👀

Halløj Maribo 🍧🍧😋Så er købmandens favorit årstid kommet, og det er der hvor pindisen kommer i butikken. Vi har fået 2 ny...
09/03/2026

Halløj Maribo 🍧🍧😋
Så er købmandens favorit årstid kommet, og det er der hvor pindisen kommer i butikken. Vi har fået 2 nye varianter i sortiment isbåd og pinklemonade som her bliver prøvesmagt og der kan jeg kun sige DEN ER GO(også er den billig)
Så kom ned og køb jeres favorit is😋😋

Ses vi i din
REMA 1000 Maribo

Adresse

Østre Landevej 38-40
Maribo
4930

Hvad er åbningstiderne?

Mandag 07:00 - 21:00
Tirsdag 07:00 - 21:00
Onsdag 07:00 - 21:00
Torsdag 07:00 - 21:00
Fredag 07:00 - 21:00
Lørdag 07:00 - 21:00
Søndag 07:00 - 21:00

Telefon

54755470

Internet side

Underretninger

Vær den første til at vide, og lad os sende dig en email, når REMA 1000 Maribo sender nyheder og tilbud. Din e-mail-adresse vil ikke blive brugt til andre formål, og du kan til enhver tid afmelde dig.

Kontakt Virksomheden

Send en besked til REMA 1000 Maribo:

Del